تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

نشست مدیران حقوقی دانشگاه‌های منطقه ۵ در صنعتی کرمانشاه برگزار شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پی ان یو ایلام؛ هفتمین نشست مدیران حقوقی دانشگاه‌های منطقه ۵ کشور امروز با حضور علی اکبر اختری، رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ معاون اداری و مالی، مدیر مالی دانشگاه، یزدان بخش، دبیر منطقه، مدیران حقوقی دانشگاه‌های منطقه ۵ کشور و همچنین دکتر طهماسبی، مدیر گروه حقوق دانشگاه رازی به عنوان مهمان ویژه این نشست در اتاق جلسات دانشکده انرژی دانشگاه برگزار شد.

 

 در ابتدای این نشست دکتر اختری، رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه بیان کرد: دانشگاه‌های منطقه در خصوص موضوعات و مسائل حقوقی که با آن مواجه هستند؛ هیچ گونه مهارت عملی و حرفه‌ای ندارند؛ لذا وجود شما عزیزان به عنوان مدیرانحقوقی و وکلای حقوقی تا حد امکان می‌تواند به دانشگاه‌ها در راستای حل این مشکلات کمک کند.

وی همچنین ضمن بیان اینکه دانشگاه‌ها در زمینه حقوقی کارشناسان زیادی ندارند، افزود: مدیران حقوقی با وجود این مشکلات می‌توانند با برگزاری این گونه جلسات و رایزنی با مشاوران و وکلای حقوقی، به دانشگاه‌های خود کمک کنند که اصالت آن‌ها در زمینه دفاع از مسائل حقوقی رعایت شود.

رئیس دانشگاه در خاتمه ضمن اشاره به ظرفیت‌های خوب دانشگاه‌ها در زمینه هیأت امنا، عنوان کرد: مدیران حقوقی به عنوان مشاور حقوقی روسای خود، می‌توانند در زمینه حقوقی پیشنهاداتی بدهند که روسا بتوانند با کمک ظرفیت‌های خود در هیأت امنا با توجه به این پیشنهادات مجوز‌های ضابطه مندی را کسب نمایند.

در ادامه دکتر مرادی، معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی کرمانشاه یادآور شد: اگر مدیران و وکلای حقوقی به همان اندازه که به مشکلات حقوقی دانشگاه‌های خود اهمیت می‌دهند به مشکلات و دغدغه‌های اعضای هیات علمی و کارکنان در این زمینه نیز رسیدگی کنند از دغدغه‌های فکری آن‌ها کاسته می‌شود و به طبع می‌توانند به عنوان بدنه کاری دانشگاه‌ها به وظایف خود عمل کنند.

در پایان نشست در خصوص دستور کار جلسه از جمله بررسی آرای دیوان در خصوص بورسیه ها، بررسی وضعیت پیمان‌های عمرانی و غیر عمرانی دانشگاه‌ها در شرایط موجود و همچنین موضوعات، دغدغه‌ها و مشکلات یکسان در مسائل حقوقی به بحث و تبادل نظر پرداختند.