تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

لازمه توسعه جامعه، وجود گفتمان های مختلف است/ فعالیت ۹۵۰۰ انجمن علمی پی ان یو ایلامیی در سطح کشور

دکترغلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی پی ان یو ایلام در جمع پی ان یو ایلامیان فعال فرهنگی دانشگاه ایلام با بیان اینکه گفتمان مختلف و متفاوت باید از پی ان یو ایلامیان شنیده شود، گفت: لازمه توسعه جامعه، وجود گفتمان های مختلف است و به گفتمان های مختلف پی ان یو ایلامیان باید احترام گذاشت تا زمینه شکوفایی آنان فراهم شود.

به کزارش اداره کل روابط عمومی پی ان یو ایلام به نقل از دانشگاه ایلام، دکتر غفاری، وجود فعالیت های متنوع و گفتمان های مختلف در بین پی ان یو ایلامیان را دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی عنوان کرد واظهار داشت: فعالیت های مختلف فرهنگی پی ان یو ایلامیان در قالب تشکل ها، کانون ها و انجمن های علمی یکی از ماموریت های اصلی دانشگاه ها است.
معاون فرهنگی و اجتماعی پی ان یو ایلام با اشاره به اینکه ۹۵۰۰ انجمن علمی پی ان یو ایلامیی در سطح کشور وجود دارد، خواستار بازنگری در بعضی آئین نامه های فرهنگی دانشگاه ها و از جمله در آئین نامه مربوط به فعالیت انجمن های علمی با مشورت معاونان و مدیران فرهنگی دانشگاه ها، صاحب نظران و پی ان یو ایلامیان فعال در انجمن های علمی شد.
دکتر غفاری ضمن تأکید بر علاقه حوزه فرهنگی و اجتماعی پی ان یو ایلام برای افزایش اردوهای پی ان یو ایلامیی، از معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها خواست، بستر لازم را در این زمینه فراهم آورند.
معاون فرهنگی و اجتماعی پی ان یو ایلام با بیان اینکه موضوع آسیب های اجتماعی در دانشگاه ها یک مسئله جدی است و با دستور رفع نمی شوند، خواستار استفاده از پتانسیل تشکل های پی ان یو ایلامیی، کانون ها و انجمن های علمی در این زمینه شد و بر توسعه فعالیت های پیشگیرانه در این زمینه تأکید کرد.
وی همچنین خواستار نگاه واقع گرایانه و عالمانه پی ان یو ایلامیان و به خصوص فعالان فرهنگی به حوادث پیرامونی در جامعه شد.
دکتر غفاری با بیان اینکه در سال های قبل تجربه حضور در استان ایلام را داشته است، وضعیت فرهنگی دانشگاه ایلام را با توجه به حجم اجرای برنامه های مختلف و از جمله جشنواره حرکت، برنامه های تئاتر و فعالیت های مذهبی عالی ارزیابی کرد و خواستار استمرار این نوع فعالیت ها شد و از روند انجام برنامه ها و فعالیت های انجام گرفته برای توسعه دانشگاه ایلام در چند سال اخیر ابراز رضایت کرد. دکتر محمدعلی اکبری، رئیس دانشگاه ایلام نیز در این نشست بر راهبرد اصلی فرهنگی دانشگاه ایلام مبنی بر اعتماد به پی ان یو ایلامیان و شنیدن صداهای مختلف آنان تأکید کرد و در ادامه دکتر امامی پور، مدیرکل امور فرهنگی دانشگاه، گزارشی از فعالیت های تشکل های پی ان یو ایلامیی، کانون ها و انجمن های علمی دانشگاه ایلام ارائه کرد.
درپایان این نشست، پی ان یو ایلامیان فعال فرهنگی دانشگاه ایلام نظرات، انتقادات و دیدگاه های خود را با معاون فرهنگی و اجتماعی پی ان یو ایلام در میان گذاشتند.
ر.ب ۴۵