تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

ضرورت سازماندهی، بازآرایی و تجدید نظر کارشناسی در ساختار مدیریت منابع انسانی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عصر امروز (دوشنبه) در دویست و پنجاه و هفتمین نشست مجمع مدیران کل منابع انسانی قوای سه‌گانه کشور بر ضرورت سازماندهی، بازآرایی و تجدید نظر کارشناسی در ساختار مدیریت منابع انسانی تأکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی پی ان یو ایلام، دکتر منصور غلامی در این نشست که به میزبانی پی ان یو ایلام، تحقیقات و فناوری برگزار شد، اظهار داشت: مجمع مدیران کل منابع انسانی قوای سه‌گانه کشور، مجمعی قانونی و حرفه‌ای است که با حضورشان در دستگاه‌های اجرایی می‌توانند مشورت و همفکری را به صحنه عمل منتقل کنند.

وی افزود: ساختارهای اداری مجموعه‌های دانشگاهی، میراثی گرانبها و در عین حال قدیمی محسوب می‌شوند و نیازمند آن است که در این زمینه طرحی نو دراندازیم و مدلی جدی، واقعی، هدفمند و متناسب با آینده تعریف کرد.

وزیر علوم بر سازماندهی، بازآرایی و تجدید نظر کارشناسی در ساختار مدیریت منابع انسانی تأکید کرد.

وی با بیان اینکه جذب افراد در سیستم باید هدفمند باشد، تصریح کرد: هر فردی برای ورود و اشتغال در یک سیستم باید یک شغل مشخص، با چارچوب تعریف شده و وظایف معلوم و موقعیت قرارگیری در سیستم انتخاب شود و پس از به کارگیری باید آموزش‌های لازم را ببیند.

دکتر غلامی بر تقویت جایگاه مدیران، کارآیی و تمرکززدایی در سیستم مدیریت نیروی انسانی تأکید کرد و گفت: در صورت کارآیی و بهره‌وری نیروی انسانی باید به مسائل رفاهی و پشتیبانی کارمند رسیدگی و از لحاظ فکری و ذهنی مورد حمایت قرار گیرد.

وی ادامه داد: کارهای کارشناسی و جمع‌بندی این نشست‌ها می‌تواند هم از طرف سازمان امور اداری و استخدامی کشور و هم از سوی دستگاه‌های اجرایی به شکل وسیع‌تری ترویج شود؛ تا بتوانیم در مدیریت‌های خرد و کلان یک مسیر جدی، قانونمند و هدفمند را شکل دهیم.

ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷