تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

شبکه روابط عمومی‌ها در پی ان یو ایلام شکل بگیرد/ فعالیت چندهزار شرکت دانش‌بنیان در سراسر کشور باید اطلاع‌رسانی شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پی ان یو ایلام، منصور غلامی، وزیر علوم در نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و فناوری پی ان یو ایلام، تحقیقات و فناوری در دانشگاه بوعلی سینای همدان بیان داشت: روابط عمومی‌ها نقش عمده‌ای در اطلاع رسانی دارند؛ بنابراین باید در حوزه تولید خبر به منبعی موثق تبدیل شوند و مرجعی در باب کنترل صحت اخبار در حوزه‌های مختلف قرار گیرند.

وی افزود: هم جایگاه پی ان یو ایلام، تحقیقات و فناوری و هم انتظاراتی که از این مجموعه می‌رود، بسیار ارزشمند است و نوآوری و فناوری و پژوهش در حوزه علوم بسیار مورد تاکید است؛ به همین علت بهره مندی از ظرفیت روابط عمومی نقش مهمی در تحقق انتظارات و اتصال این دو حوزه به هم دارند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن تأکید بر این امر که استفاده از فناوری‌های جدید در عرصه اطلاع رسانی بسیار حائز اهمیت است، گفت: کانال‌های اطلاع رسانی به ویژه در خانواده علوم و پژوهش باید حفظ و تقویت شود تا افراد این مجموعه حتی در صورت ترک سایر کانال‌ها بر حفظ این راه اطلاع رسانی با ما مداوت داشته باشند.  

 وی عنوان کرد: من در تقویت حوزه روابط عمومی و اطلاع رسانی توصیه بر استفاده از جوانان دارم در عین حال اهمیت روابط عمومی باید برای رئیس و هیئت رئیسه هر مجموعه جا انداخته شود که این از هنر روابط عمومی است.

غلامی با بیان اینکه دانشگاه‌ها و مراکز علمی تحقیقاتی دستاورد‌های بسیاری دارند که باید با کار کارشناسی و درجه اهمیت منتشر شوند، گفت: سطح انتشار و تکنولوژی انتشار نیز باید در این موضوع مورد توجه باشد.

وی همچنین بر اعلام دستاورد‌های پی ان یو ایلام در ابعاد کلان و شبکه محور تأکید و تبیین کرد: فعالیت چندهزار شرکت دانش بنیان در سراسر کشور و کلیه دستاورد‌های علمی و پژوهشی از جمله رویکرد‌هایی است که باید مورد اطلاع رسانی قرار گیرند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه باید شبکه اطلاع رسانی شرکت‌های دانش بنیان در پی ان یو ایلام ایجاد شود، خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها و پی ان یو ایلامیان ظرفیت مهمی در پی ان یو ایلام هستند که هیچ مجموعه‌ای این میزان تخصص و توانمندی را دراختیار ندارد؛ بنابراین باید مورد استفاده قرار گیرند و البته همکاری نزدیک با واحد‌های فرهنگی دانشگاه بر استفاده از این ظرفیت کمک خواهد کرد.

وی تأکید کرد: توسعه پارک‌ها و مراکز رشد در دستور کار پی ان یو ایلام قرار دارد واثرگذاری در جامعه بر این اساس مورد تأکید است همچنین در تبدیل علم به فناوری و کار و قوت باید تلاش بیشتری صورت گیرد.

غلامی گفت: امید است حاصل این نشستها، کار کارشناسی و تخصصی باشد و از این نشست‌ها خارج نشویم مگر اینکه شبکه‌ای شکل گرفته باشد و نقاط ضعف و قوت شبکه را شناسایی و تقویت کنیم.