تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

دیدار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با پی ان یو ایلامیان ایرانی شاغل به تحصیل در توکیو

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که جهت شرکت در پانزدهمین اجلاس علم و فناوری کیوتو، به ژاپن سفر کرده است در ادامه برنامه‌های سفر خود، با تعدادی از پی ان یو ایلامیان ایرانی شاغل به تحصیل در توکیو دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی پی ان یو ایلام، دکتر منصور غلامی در این دیدار که در محل سفارت ایران در توکیو برگزار شد، رسالت پی ان یو ایلام را ایجاد بستر ارتباطی قوی بین نخبگان کشورهای مختلف فارغ از مسائل سیاسی دانست.
وی انجام پروژه‌های مشترک را از یک طرف سبب علاقه‌مندی به همکاری دو طرف و از سوی دیگر سبب معرفی ظرفیت‌ها و توان علمی کشور برشمرد و گفت: این امر به کاهش نگرانی‌های سیاسی دیگران کمک می‌کند.
وزیر علوم نهادینه شدن همکاری با مراکز تحقیقاتی را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: این ارتباطات سبب انتقال تجربه می‌شود.
وی با بیان اینکه فضای جلسه بیانگر کمک مجموعه علمی به بخش‌های مختلف کشور است، به تشریح عملکرد علمی و ساماندهی دانشگاه‌های کشور پرداخت و بر ضرورت توسعه روابط علمی بین‌المللی تاکید کرد.
در ادامه این دیدار پی ان یو ایلامیان بر ضرورت الگوبرداری از ساختار پژوهشی ژاپن، رفاه پژوهشی، ارائه خدمات بیشتر به فرصت‌های مطالعاتی، آمادگی انجمن علمی ایسیج جهت ایجاد ارتباطات بین دانشگاه‌های ژاپن و ایران و پر کردن خلاء رایزن علمی در ژاپن تاکید کردند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷