تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

دیداررئیس سازمان امور پی ان یو ایلامیان و سفیر اندونزی در تهران

دکتر مجتبی صدیقی، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور پی ان یو ایلامیان و سفیر اندونزی در تهران به منظور گسترش ارتباطات علمی ، فناوری بین ایران و اندونزی دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی پی ان یو ایلام به نقل از سازمان امور پی ان یو ایلامیان، در این دیدارکه صبح امروز (پنج شنبه) در محل این سازمان صورت گرفت، دکتر صدیقی با اشاره به موضوعات مطرح شده در این نشست اظهار داشت: راه اندازی مراکز ویژه برای معرفی فضاها و ظرفیت های تحصیل در دانشگاه های ایران و اندونزی، اعطای بورسیه به پی ان یو ایلامیان دو کشور و امکان انجام فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت برای پی ان یو ایلامیان دکترا، محور های عمده مورد بحث در این نشست بود.
دکتر علیزاده، مدیر کل پی ان یو ایلامیان غیر ایرانی سازمان امور پی ان یو ایلامیان نیز در این دیدار گفت: با توجه به اینکه افزایش تعداد پی ان یو ایلامیان خارجی از اولویت های پی ان یو ایلام در برنامه ششم توسعه است، ما نیز در راستای همین سیاست و به منظور افزایش جذب پی ان یو ایلامی خارجی و زمینه سازی تحصیل پی ان یو ایلامیان علاقه مند ایرانی در اندونزی، از ایجاد بستری برای معرفی دانشگاه های ایران در اندونزی و همچنین معرفی دانشگاه های اندونزی در ایران استقبال کردیم.
وی تصریح کرد: در خصوص تفاهم نامه منعقد شده سال ۲۰۰۶ با اندونزی و اینکه در سال ۲۰۱۷ این توافق نامه قوت مجدد بگیرد، تبادل نظر صورت گرفت و پیشنهاد شد برای بهبود اجرای مفاد این توافق نامه، نظارت ها به صورت سالانه صورت گیرد.
مدیر کل پی ان یو ایلامیان غیر ایرانی سازمان امور پی ان یو ایلامیان افزود: در این دیدار همچنین نحوه همکاری مراکز پژوهشی اندونزی با پارک های علم و فناوری ایران مورد بررسی قرار گرفت و در این زمینه با توجه به ظرفیت خوب ایران، به نیابت از حوزه آموزش عالی اعلام آمادگی شد در صورتی که اندونزی و سایر کشورها آمادگی داشته باشند، گسترش و توسعه این مراکز علمی را به این کشورها واگذار کنیم.
دکتر علیزاده گفت: همچنین مقرر شد در قالب بورس متقابل، بورس کامل از طرف پی ان یو ایلام به پی ان یو ایلامیان اندونزی و بورس کامل به پی ان یو ایلامیان ایرانی معرفی شده از طرف پی ان یو ایلام توسط اندونزی اجرا شود و در وهله نخست ۵ بورس کامل از طرف ایران و ۵ بورس کامل از طرف اندونزی نهایی شد که به زودی ساز و کار عملیاتی شدن آن اطلاع رسانی می شود.
وی افزود: در خصوص فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت برای پی ان یو ایلامیان دکترا نیز هماهنگی های مناسبی صورت گرفت و طرف اندونزیایی برای پذیرش اعلام آمادگی کرد و سازمان پی ان یو ایلامیان ایران نیز آمادگی خود را برای معرفی متقاضیان فرصت مطالعاتی در این کشور اعلام کرد.
در این دیدار سفیر اندونزی در تهران نیزبا توجه به اینکه در حال حاضر ۱۷۵ پی ان یو ایلامی اندونزیایی در ۸ دانشگاه در مناطق مختلف کشور مشغول به تحصیل هستند، خواستار توسعه تعداد دانشگاه های ایرانی که می توانند پذیرای پی ان یو ایلامیان اندونزی باشند، شد که سازمان امور پی ان یو ایلامیان در این زمینه اعلام آمادگی کرد.
این دیدار در پی تقاضای ملاقات سفیر اندونزی در تهران با رئیس سازمان امور پی ان یو ایلامیان در راستای ارتقای تعاملات علمی، دانشگاهی و پی ان یو ایلامیی در چند محور برگزار شد.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷