تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

دانشگاه آزاد اردبیل برای جذب پی ان یو ایلام از کشور‌های همسایه اقدام می‌کند

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پی ان یو ایلام، اسحاق رسولی، رئیس دانشگاه آزاد اردبیل از برنامه ریزی این دانشگاه برای جذب پی ان یو ایلام از کشور‌های همسایه خبر داد و گفت: براساس سیاست‌های امور بین الملل دانشگاه آزاد، واحد ما می‌تواند در زمینه جذب پی ان یو ایلام از کشور‌های همسایه برنامه ریزی و اقدام کند.

 

رسولی با بیان اینکه سیاست جدید دانشگاه آزاد این است که از صرف آموزشی بودن خارج شود، ادامه داد: تعدادی از واحد‌های دانشگاهی می‌توانند از کشور‌هایی که به لحاظ فرهنگی ومذهبی قرابت داشته و به لحاظ سیاسی روابط خوبی با کشورمان دارند، پی ان یو ایلام جذب کنند.

 

رئیس دانشگاه آزاد اردبیل ادامه داد: دانشگاه آزاد به دنبال این است که محور فعالیت‌های خود را براساس کارآفرینی، فناوری و پژوهش قرار دهد.

 

وی بیان کرد: یکی از کار‌های خوبی که در حوزه پژوهش در دانشگاه آزاد انجام شده، افتتاح برنامه پایش یکپارچه شبکه پژوهش است.

 

رسولی گفت: در زمینه توسعه تحصیلات تکمیلی و تثبیت رشته‌ها باید فعال عمل کنیم و خوشبختانه رشته‌های جدیدی در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد تصویب شده است.

 

وی نقش اعضای هیأت علمی در دانشگاه را کلیدی و محوری خواند و افزود: ما باید نخست فضا و ساختار لازم را ایجاد کنیم تا بتوانیم از توانمندی‌های گنجینه علمی دانشگاه نهایت استفاده را ببریم.

 

وی تصریح کرد: برای اینکه از افکار و ایده‌های اعضای هیأت علمی استفاده بهینه کنیم شورا‌هایی را در واحد راه‌اندازی کرده‌ایم که تعدادی از استادان در آن حضور دارند و کارگروه‌هایی به همین منظور در حال فعالیت هستند.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل راه‌اندازی مراکز تخصصی از جمله آموزشگاه آزاد زبان انگلیسی، کلینیک روانشناسی و مرکز سنجش سلامت را از کار‌های مهم واحد اردبیل برای خلق ارزش عنوان کرد.