تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

خواب؛ راهکارهای طبیعی برای بهتر خوابیدن

قبل از اینکه برای درمان بی‌خوابی خود به پزشک مراجعه کنید و زیر بار داروهای شیمیایی بروید، بهتر است برخی موارد طبیعی را برای حل این مشکل امتحان کنید. بسیاری از این راهکارهای طبیعی نه‌تنها باعث بهتر خوابیدن می‌شوند، بلکه به آرامش عضلات نیز کمک می‌کنند. اگر کنجکاو هستید این راهکارهای طبیعی را بشناسید، در ادامه با پی ان یو ایلام همراه باشید.

منیزیم و کلسیم

بهتر خوابیدن

منیزیم و کلسیم هر دو از تقویت‌کننده‌های خواب هستند و اگر به‌طور همزمان استفاده شوند، خیلی بهتر عمل خواهند کرد. به‌علاوه، مصرف منیزم همراه کلسیم می‌تواند احتمال بروز ناراحتی‌های قلبی در اثر مصرف کلسیم را از بین ببرد. مصرف ۶۰۰ میلی‌گرم منیزیم به‌صورت شبانه برای بهتر خوابیدن توصیه می‌شود. در صورت بروز اسهال می‌توانید این میزان را به ۲۰۰ میلی‌گرم کاهش دهید.

مصرف کاهوی وحشی

بهتر خوابیدن

اگر پیش‌از‌این دچار اضطراب، سردرد یا دردهای عضلانی و مفصلی شده باشید، به احتمال زیاد کاهوی وحشی را می‌شناسید؛ زیرا این نوع کاهو در درمان تمام این بیماری‌ها مؤثر است. کاهوی وحشی در آرامش و درمان استرس مؤثر است و همچنین می‌تواند باعث درمان سندروم بی‌قراری پاها شود. برای بهتر خوابیدن می‌توانید مکمل غذایی کاهوی وحشی را به میزان ۳۰ تا ۱۲۰ میلی‌گرم قبل از خواب مصرف کنید.

ملاتونین

بهتر خوابیدن

ملاتونین هورمون کنترل خواب است. بنابراین خواب‌آور‌بودن آن دور از ذهن نیست. کارشناسان معتقدند مصرف دُزهای بالای ملاتونین نمی‌تواند برای بهتر خوابیدن مؤثر باشد و دُزهای پائین آن بهتر جواب می‌دهند. دُزهای بالای ملاتونین می‌توانند باعث ابتلا به افسردگی و حتی کاهش قدرت باروری شوند. برای بهتر خوابیدن می‌توانید بین .۳ تا .۵ میلی‌گرم ملاتونین را قبل از خواب استفاده کنید.

یوگا یا مدیتیشن

بهتر خوابیدن

یوگای کششی و سبک می‌تواند به بهتر خوابیدن شما کمک کند. نیاز نیست از حرکات سنگین و قدرتی یوگا استفاده کنید. شما به یک یوگا یا مدیتیشن ساده درست قبل از خواب نیاز دارید. چشمانتان را ببندید و برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به هیچ چیزی جز تنفس صحیح فکر نکنید.

اِل‌تیانین (L-theanine)

بهتر خوابیدن

ال‌تیانین نوعی اسید آمینه است که در چای سبز یافت می‌شود. این نوع اسید آمینه نه‌تنها به حفظ آرامش شما در طول روز کمک می‌کند، بلکه خواب شبانۀ عمیقی را نیز برایتان به ارمغان می‌آورد. با‌این‌حال میزان ال‌تیانین موجود در چای سبز به اندازه‍ای نیست که بتواند شما را در خواب فرو برد. بنا براین بهتر است از مکمل‌های غذایی ال‌تیانین به میزان ۵۰ تا ۲۰۰ میلی‌گرم قبل از خواب استفاده کنید.

سنبل‌الطیب؛ راهکاری برای بهتر خوابیدن

بهتر خوابیدن

سنبل‌الطیب یکی از رایج‌ترین روش‌های درمان بی‌خوابی‌ست. مطالعات متعددی نشان داده‌اند که مصرف سنبل‌الطیب در سرعت به‌خواب‌رفتن، عمق خواب و کیفیت کلی آن مؤثر است. اما مصرف بیش‌از‌حد آن می‌تواند باعث افزایش انرژی و بیدارشدن از خواب شود. به همین دلیل بهتر است برای بهتر خوابیدن، به میزان ۲۰۰ تا ۸۰۰ میلی‌گرم قبل از خواب استفاده کنید.

امیدو.اریم که راهکارهای ارائه‌شده بتوانند شما را در داشتن خوابی آرام و بدون دغدغه یاری کنند. دقت داشته باشید که روش‌های فوق هیچ‌گونه عوارض جانبی ندارند و می‌توانید آن‌ها را بدون تجویز استفاده کنید. سعی کنید از یک مورد خاص برای درمان استفاده کنید و از مصرف تمام موارد به‌صورت یکجا بپرهیزید.

منبع: Health

نوشته خواب؛ راهکارهای طبیعی برای بهتر خوابیدن اولین بار در پی ان یو ایلام آنلاین پی ان یو ایلام. پدیدار شد.