تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

توقف نماد‌ها در بازارسرمایه به کمتر از یک روز رسیده است

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری پی ان یو ایلام، شاپورمحمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، در یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه که امروز (دوشنبه، ۲۷ فرودین ماه) در سالن خلیج فارس نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار شد، اظهار کرد: اصلاح و توقف نماد‌ها کاهش پیدا کرده، بطوریکه بسیاری از نماد‌ها همچون بانک‌ها همانند بانک پارسیان. تجارت. صادرات بازگشایی شده و امسال هم پاسارگاد بازگشایی می‌شود.

وی در ادامه برقراری ارتباط بین تعامل بازار و نهاد‌های مالی بین اشخاص علاقه‌مند را یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه دانست و تصریح کرد: در این نمایشگاه از آخرین فناوری حوزه بازار سرمایه توسط بانک‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذار و بیمه معرفی می‌شود که امیدواریم بتوانیم مخاطبان بیشتری معرفی شود.

شاپور محمدی در ادامه از رشد مثبت بورس، گفت: سال گذشته بازده بازار بورس ٢٥ درصد بود و اندازه بازار به ٢٤٨ هزار میلیارد تومان رسید، چرا اصلاح توقف و بازگشایی نماد‌ها نیز صورت گرفت و اکنون ١٥نماد بسته داریم و امیدواریم بازگشایی شوند.

این مقام مسئول، گفت: بیش از ۳۹۰ شرکت در نمایشگاه حضور دارتد و این در حالی است که کارگاه آموزشی توسط شرکت‌های بین المللی برگزارشده و مدرکی هم به شرکت کنندگان اهدا می‌شود.

به گفته محمدی، سهام کنتورسازی را به قیمت ٢١٠٠ تومان از سهامداران خریداری کردیم و تاکنون چهار هزار سهم خریداری شده است و افرادی که متقاضی هستند می‌توانند سهام خود را بفروشند.

این مقام مسئول، گفت: امسال حضور بانک‌ها و بیمه بیشتر شده که البته درسال گذشته هم حضور داشتند.