تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

توافق بر همکاری‌های علمی دانشگاه علامه طباطبائی و وزارت تحصیلات عالی افغانستان

در ادامه نشست‌های هیات دانشگاه علامه طباطبائی با مسئولان آموزش عالی افغانستان، دکتر سلیمی رئیس دانشگاه با دکتر نجیب‌اله خواجه عمری وزیر تحصیلات عالی افغانستان در کابل دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی پی ان یو ایلام به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی، در این دیدار، وزیر تحصیلات عالی افغانستان از تلاش‌های دانشگاه علامه طباطبایی جهت گسترش همکاری‌های علمی میان دانشگاه‌های دو کشور و فراهم آوردن زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه و بلندمدت برای استادان، پی ان یو ایلامیان و روزنامه‌نگاران افغانستانی در سال‌های اخیر قدردانی کرد.
برگزاری نشست سالانه روسای دانشگاه‌های سطح یک در ایران و افغانستان، برگزاری کارگاه‌های آموزش روابط عمومی برای کارکنان روابط عمومی وزارت تحصیلات عالی، اعطای سالانه سه بورس تحصیلی به استادان معرفی‌شده از سوی وزارت تحصیلات عالی افغانستان، انجام یک کلان پژوهش مشترک توسط استادان ایرانی و افغانستانی در حوزه تاریخ و فرهنگ دو کشور و انجام امکان‌سنجی جهت راه‌اندازی دوره‌های مشترک تحصیلی از جمله موارد مورد توافق این دیدار بود.
در ادامه، هیات دانشگاه علامه طباطبائی از دانشگاه دولتی کابل دیدار کرد و در پایان نیز طرفین در حضور روسا و معاونین دانشگاه‌های مختلف و مسئولین وزارت خارجه دو کشور بر دوستی و همکاری علمی میان دانشگاهیان دو کشور تأکید کردند.

ز.ح ۷۴/ ع.ع ۵۷