تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

تداوم حمایت دولت از کالای داخلی حلقه اصلی توسعه تولید کشور

رئیس اتحادیه نوشت افزار و لوازم مهندسی مطرح کرد

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری پی ان یو ایلام، موسی فرزانیان رئیس اتحادیه نوشت افزار و لوازم مهندسی امروز (دوشنبه ۲۷ فروردین)، در نشست خبری پنجمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت افزار و تجهیزات مهندسی، اظهار کرد: خوشبختانه هدف برگزاری نمایشگاه‌ها به سمت حمایت از تولیدات داخلی حرکت می‌کند، همچنین اتحادیه‌ها هم دنبال توسعه تولید کالای داخلی و حمایت از آن هستند.

وی افزود: بخش قابل توجهی از واردکننده‌های این صنف، تولیدکننده هم هستند و با توجه به مهیا شدن بستر حمایت از تولید داخل در ۲ سال اخیر تعدادی از این افراد بیشتر به سمت تولید تمایل پیدا کرده‌اند.

این رئیس اتحادیه، تصریح کرد: در دهه ۷۰ به علت مشکلات ارزی موجود در کشور، واردکننده‌های فعال به سراغ تولید رفتند و دولت هم از این افراد حمایت کرد، اما پس از بهبود شرایط ارز افراد دوباره به واردات پرداختند. تقاضای ما از دولت، تداوم حمایت از تولیدکنندگان و تولید داخلی است.

فرزانیان بیان کرد: تولیدکنندگان باید محصول با کیفیت و با قیمت مناسب عرضه کنند، همچنین حمایت دولت هم باید از محصولات باکیفیت داخلی باشد به این سبب که کالای بی کیفیت تنها موجب تضعیف دیگر تولیدات با کیفیت و سوءاستفاده از مردم خواهد بود.